Manchester United arrin marrëveshje me sensacionin e rivalit të Premier Ligës

Sipas The Times, Manchester United ka rënë dakord për kushtet personale me mbrojtësin e Evertonit, Jarrad Branthwaite, përpara një lëvizjeje të mundshme gjatë verës.

Djajtë e Kuq kanë rënë dakord për një kontratë shumëvjeçare me 21-vjeçarin dhe ranë dakord për një rritje të madhe pagash edhe për të.

Manchester United me sa duket është gati t’i japë atij një paketë pagash prej rreth 165,000 euro në javë nëse ai vulos transferimin e tij në Old Trafford.

Ai raportohet se aktualisht po merr rreth 42,000 euro në javë në Everton, që do të thotë se anglezi mund ta shohë pagën e tij katërfishuar nëse bashkohet me Djajtë e Kuq.

Man United ende nuk ka rënë dakord për një tarifë të mundshme transferimi me Everton. The Toffees e vlerësojnë atë në rreth 82 milionë euro.

Por, zyrtarët e Djajve të Kuq mendojnë se dakordimi për një marrëveshje me përfaqësuesit e Branthwaite është një hap në drejtimin e duhur. /Telegrafi/


Shtuar 13.06.2024 23:01