Man United kryeson ofertën për Christian Eriksen

Sipas Daily Star, për momentin, klubi me më shumë opsione për ta rekrutuar Eriksen është Manchester United.

Në radhë të parë, sepse kërkuesi tjetër i tij i madh, Tottenham, i ka pezulluar disi negociatat.

Dhe së dyti, sepse danezi e sheh me sy të shkëlqyer idenë për të vënë veten nën komandën e një trajneri të cilin e konsideron ideal për të rritur cilësitë e tij, holandezin, Erik ten Hag. /albeu.com/

mbulesë ylli

Shtuar 23.06.2022 17:25