Man United ka një marrëveshje me Varane

Raphael Varane do të largohet nga Real Madrid këtë verë pasi nuk ka dëgjuar nga skuadra e bardhë për rinovimin e tij. Me përfundimin e kontratës së tij në 2022 dhe hyrjen në vitin e fundit të kontratës së tij, futbollisti filloi javë më parë për të kërkuar një destinacion të ri.

Manchester United është zgjedhja e përfaqësuesit francez, i cili do të takohet me Pogba në Old Trafford. Marrëveshja është totale midis lojtarit dhe klubit britanik, kështu që nënshkrimi i tij do të njoftohet në javët e ardhshme.

Ideja e United është që së pari të mbyllë Jadon Sancho dhe më pas të njoftojë Varane, të cilin ata tashmë e kanë aprovuar. Nëse nuk do të ketë surpriza, kjo lëvizje do të ndodhte pas Euro 2020. Real Madrid nuk ka asnjë problem me të, pasi ata i dinë qëllimet e futbollistit dhe negociatat e tij me Djajtë e Kuq.

Kjo shitje do të lërë në arkat e klubit madrilen rreth 70 milion €.


Shtuar 3.06.2021 20:33