Lukaku rrëfen kalimin te CHelsea: Ishte lëvzije e duhur

Romelu Lukaku firmosi gjatë verës për Chelsea, teksa u ble nga Interi për 115 milion euro.

Belgu e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme karrierën tek Chelsea duke realizuar 4 gola.

“Kjo është lëvizja e duhur për mua për pjesën tjetër të karrierës sime, sepse me shumë pjekuri dhe përvojë kthehesh si lojtar, që shpresojmë se mund t’i shtojë diçka ekipit,” tha Lukaku në konferencën e tij për shtyp.

“Kam pasur shumë biseda me trajnerin. Unë i njoh lojtarët nga rruga e kthimit dhe kam disa marrëdhënie personale. Jam vërtet i lumtur që jam këtu.

“E di që jam në një pozicion ku mund të shënoj shumë gola. Por fitimi i trofeve, kjo ju veçon”.

Statusi i tij në dhomën e zhveshjes është i madh, ai është një folës i shtatë gjuhëve dhe shpejt është bërë një udhëheqës në prapaskenë, dhe uria për të fituar”. /abcnews.al/


Shtuar 17.09.2021 18:08