Lukaku i pafat, dëmtohet dhe mungon gjatë

Romelo Lukaku ndalet nga dëmtimet.

Sulmuesi belg do t’i mungojë Bluve të Londrës për së paku një muaj.

Ai u dëmtua në Champions në ndeshjen ndaj Malmos, dhe do të mungojë në sfidat ndaj Norwich, Suthampton, Newcastle, Malmos dhe Burnley.

Ndërkohë, këtë sezon 28-vjeçai ka shënuar 11 gola. /albeu.com/

 


Shtuar 22.10.2021 16:49