Lojtari i Liverpool-it shënon gol fantastik në Kupën e Afrikës (VIDEO)

Ylli i Liverpool-it, Naby Keita shënoi një gol të mrekullueshëm solo nga jashtë kuadratit gjatë humbjes së Guinesë në Afcon ndaj Zimbabvesë.

 

Asi i mesfushës realizoi këtë super gol ndërkohë që skuadra e tij ishte duke humbur me rezultatin 2-0.

Keita kaloi topin në krahun e djathtë përpara se ta presë brenda në këmbën e tij të majtë.

 

Ish-lojtari i RB Leipzig më pas bëri një driblim të ëmbël për të hapur hapësirë jashtë zonës së penalltisë.

 

Dhe Keita e përfundoi lëvizjen duke goditur fuqishëm topin dhe e dërgoi në trekëndësh.

 

Turma festoi me gëzim të madh ndërsa Keita i dha ekipit të tij një shans për të luftuar./h.ll/albeu.com


Shtuar 18.01.2022 21:31