Llorente ikën “pikiatë”, nënshkruan me Eibar

Eibar ka bërë surprizën pasditen e sotme duke njoftuar nënshkrimin me Fernando Llorente. Futbollisti ishte lojtar i lirë pas ndërprerjes me Udinese, ndaj nuk ka kaluar shumë kohë për të mbyllur marrëveshjen.

Futbollisti ka kaluar kontrollet mjekësore mëngjesin e sotëm dhe mund të debutojë në fundjavë. Gaizka Garitano, i cili shtyu për ta rikthyer në Athletic, përmbush dëshirën e tij për ta pasur atë në komandën e tij tani në Eibar.

Llorente rikthehet në La Liga pasi ka luajtur për Juventus, Sevilla, Swansea, Tottenham, Napoli dhe Udinese. /albeu.com


Shtuar 27.10.2021 14:26