Liverpool shpërdoron avantazhin e dyfishtë, humb dy pikë ndaj Brighton (VIDEO)

 

Liverpooli dhe Brighton janë ndeshur në “Anfield” në kuadër të javës së 10 të Premier League. “The Reds” shpërdoruan avantazhin e dyfishtë duke u ndalur në barazim 2-2.

Vendasit e zhbllokuan shumë shpejt rezultatin me kapitenin Henderson që në minutën e 4 pasi një asisti të Salah.

20 minuta më vonë, Mane do të dyfishonte rezultatin, gol që si duket i vuri në “gjumë” vendasit.

Miqtë do  të ngushtonin rezultatin në minutat e fundit të pjesës së parë, saktësisht në të 41 me Mëepu.

2-1 do të ishte rezultati përfundimtar i 45 minuta me Brighton që futet në pjesën e dytë me besim më të madh.

Goli i barazimit do të vinte në minutën e 65 me Trossard. Minutat në vazhdim do të krijonin raste, por rezultati  do të mbetej i njëjtë 2-2, me Brighton që fiton një pikë dhe Liverpooli që humb dy.

Pas këtij barazimi skuadra e Klopp pozicionohet në vendin e dytë me 22 pikë, 3 më pak se Chelsea kryesues, ndërsa Brighton pozicionohet në vendin e 6 me 16 pikë. /albeu.com


Shtuar 30.10.2021 17:55