Liverpool mbyll derën për Newcastle

Newcastle ëndërronte të ishte në gjendje të merrte Divock Origi në merkaton e dimrit, pasi koha e tyre është e kufizuar duke pasur parasysh konkurrencën e madhe që kanë në Anfield.

Megjithatë, sipas ‘Daily Mail’, të kuqtë e kanë mbyllur plotësisht atë derë.

Kupa e Afrikës është fajtori kryesor, pasi Mo Salah dhe Sadio Mané do të garojnë në turneun midis 9 janarit dhe 6 shkurtit , nëse arrijnë në finale, diçka që do ta lërë sulmin e Scouser-it jo efektiv.

Kështu, Klopp do ta kishte mbyllur grupin për ta lënë 26-vjeçarin të sulmonte, edhe nëse ai grumbullon vetëm 16 minuta deri më tani këtë vit në Premier League. /albeu.com


Shtuar 24.11.2021 09:31