Liverpool i gatshëm të paguajë klauzolën e yllit të Sevillas

Vazhdimësia e Kounde te Sevilla vihet edhe një herë në pikëpyetje, pas tentantivës së Chelsea për ta transferuar gjatë merkatos së verës së që lam pas. Tani një tjetër skuadër e Premier Leage është shprehur e gatshme të paguajë 80 milion euro për të blerë kartonin e francezit.

Bëhet fjalë për Liverpoolin, i cili synon të mbesë “thatë” këtë merkato dimërore duke tentuar të përforcojë mbrotjen dhe sigurisht edhe sulmin.  Kounde mësohet se i ka dhënë OK drejtuesve të Reds për të negociuar me Sevillan.

Ndryshe nga Chelsea, në “Anfield” janë shumë serioz në lidhje me qendërmbrojtësin francez dhe duan ta mbyllin këtë marrëveshje brenda 2 javëve.

Sipas situatës vetëm një dëmtim i rëndë i lojtarit mund ta shtyjë kalimin e tij në Premier League për në verë. r.t/albeu.com


Shtuar 12.01.2022 08:35