Liverpool i bashkohet garës për nënshkrimin me Haaland

Skuadra e Liverpool ka shprehur interesim për sulmuesin e Dortmund, Erling-Braut Haaland.

Norvegjezit në vitin 2022 i aktivizohet klauzola dhe klubet që dëshirojnë ta kenë mund të fillojnë bisedimet me agjentin e tij Mino Raiola.

Për Haland janë të interesuar shumë klube si Barcelona, Bayern Munchen, Manchester City, por deri më tani interesimin më serioz e kanë treguar PSG dhe Real Madrid.


Shtuar 13.09.2021 12:37