Veprimi heroik ndaj Eriksen, i jepet “Çmimi i Presidentit” mjekëve të ekipit danez dhe kapitenit Kjaer

Ashtu sic ishte paralajmëruar edhe më parë, gjatë ceremonisë së shortit të Kupave të Evropës do të ndaheshin cmime edhe për mjekët dhe lojtarët e Danimarkës për veprimin heroik në momentin delikat të lojtarit të tyre, Christian Eriksen.

Momenti ka ardhur dhe vetë presidenti Ceferin i ka dorëzuar pak momente më parë çmimin mjekëve te ekipit kombëtar të Danimarkës dhe kapitenit Simon  Kjaer.

Ndiqeni  KËTU  shortin LIVE. /albeu.com/


Shtuar 26.08.2021 18:16