LISTA/ Këto janë 10 dribluesit më të mirë në top 5 ligat evropiane

Jemi duke jetuar një sezon fantastik, me supriza dhe padyshim konfirmime.  Në 5 ligat më të rëndësishme evropiane është një garë e “egër” për trofe.

Së fudmi ka dalë një listë e cila përpilon 10 dribluesit më të mirë në këto top 5 liga deri më tani.

Në krye është ylli i Wolves, Adama Traore. Spanjolli është kthyer në një mankth për mbrojtësit për shkak të shpejtësisë dhe forcës që zotëron.

Top 10 dribluesit:

1.Adama Traore

2.Rafael Leao

3.Allan Saint-Maximin

4.Kamaldeen Sulemana

5.Neymar Jr

6.Alphonso Davies

7.Jeremie Boga

8️.Sofiane Boufal

9️.Nahitan Nandez

10.Kylian Mbappé. /albeu.com


Shtuar 2.11.2021 08:46