Lista e Francës, Deschamps: Vëllezërit Hernandez mund të luajnë së bashku

Trajneri i Francës, Didier Deschamps është i sigurtë se Lucas dhe Theo Hernandez mund të luajsë së bashku në kombëtare.

Ylli i Milanit, Theo është ftuar për herë të parë që nga debutimi i ti jme përfaqësuesen e “gjelave”.

“Lucas ka aftësinë të luajë në qendër ose anash. Ata mund të luajnë se bashku”.

“Lucas luan anash tek ne, por më shumë stërvitet që të luajë në mes”, deklaroi ai.

Mbetet të shihet nëse Deschamps do i përdorë të dy lojtarët. /albeu.com


Shtuar 4.10.2021 18:07