Lista e 11 lojtarëve për të fituar çmimin “Puskas” për golin më të bukur të vitit

Sot rreth orës 19:30/20:00, do të nisë eventi i Topit të Artë. Gjithashtu do të shpallet dhe fituesi Puskas 2021 për golin më të bukur.

FIFA ka zbuluar 11 golat më të mirë të vitit 2021 në garë për çmimin Puskás 2021.

Më poshtë është lista:

Luis Díaz (Kolumbi) – Brazil-Kolumbi [CONMEBOL Copa América] (23 qershor 2021)

Gauthier Hein (Francë) – Niort-Auxerre [Ligue 2] (10 Prill 2021)

Érik Lamela (Argjentinë) – Arsenal – Tottenham [Premier League] (14 Mars 2021)

Valentino Lazaro (Austri) – Bayer Leverkusen-Borussia Mönchengladbach [Bundesliga] (8 nëntor 2020)

Riyad Mahrez (Algjeri) – Zimbabve-Algjeri [kualifikimi i Kupës së Kombeve të Afrikës] (16 nëntor 2020)

Sandra Owusu-Ansah (Gana) – Kumasi Sports Academy Ladies FC v. Supreme Ladies FC [Liga Premier e Grave të Ganës] (8 maj 2021)

Vangelis Pavlidis (Greqi) – Willem II-Fortuna Sittard [Eredivisie] (16 maj 2021)

Daniela Sánchez (Meksikë) – Querétaro-Atlético de San Luis [Liga MX Femenil] (16 janar 2021)

Patrik Schick (Republika Çeke) – Republika Çeke – Skoci [UEFA EURO 2020] (14 qershor 2021)

Mehdi Taremi (Iran) – Chelsea – Porto [UEFA Champions League] (13 Prill 2021)

Caroline Weir (Skoci) – Manchester City WFC-Manchester United WFC [Super Liga e Grave të FA] (12 shkurt 2021)/h.ll/albeu.com


Shtuar 29.11.2021 14:38