Lenglet, te Tottenham?

 Clement Lenglet përfundoi sezonin e tij më të keq vitin e kaluar që kur mbërriti te Barcelona dhe LaLiga. Francezi filloi në Spanjë duke shkëlqyer te Sevilla dhe pas dy vitesh të mira atje, Barça vuri bast për të dhe pagoi gati 36 milionë euro të klauzolës së tij të përfundimit.

Ndërsa culé filloi me një sezon të parë të mrekullueshëm, por tashmë në sezonin 19-20 ai uli nivelin e tij dhe u paraqit edhe më keq në sezonin 20-21.

Ky sezon nuk duket të përmirësohet. Megjithatë, Tottenham është i interesuar për nënshkrimin e tij në këtë merkato dimërore , sipas Gerard Romero. /albeu.com


Shtuar 21.12.2021 13:05