Legjenda e Madritit: Ti thuash jo Realit do të ketë një kosto për Mbappe       

Rafael Martín Vázquez, një ish-lojtar i Real Madridit, i tha EFE të hënën se skuadra e Carlo Ancelotti nuk mund të kërkonte më shumë dhe gjithashtu u shpreh se duke i thënë jo ekipit të bardhë do të ketë një kosto në të ardhmen për francezin Kylian Mbappe.

Martín Vázquez, i cili luajti për ekipin e parë midis viteve 1983 dhe 1990 dhe 1992 dhe 1995, analizoi sezonin e fundit të luajtur nga skuadra e bardhë, në të cilën ata fituan Ligën, Superkupën e Spanjës dhe Ligën e Kampionëve.

Real Madridi është gjithmonë i detyruar të fitojë dhe të fitojë. Kur arrin dy titujt më të rëndësishëm në një sezon, nuk mund të kërkosh më shumë kur në fillim nuk e nise me njëfarë favorizimi”, tha Martín Vázquez për EFE, pasi morën pjesë në prezantimin e Turneut VIII të Solidaritetit të Golfit të organizuar nga Shoqata e Ish Futbollistëve të Real Madridit.

Suksesi i këtij sezoni ka qenë skuadra, skuadra, stafi, stafi stërvitor, të cilët kanë shkuar në të njëjtin drejtim dhe kanë qenë shumë të bashkuar. Kjo në fund të fundit të jep sukses“, ka rrëfyer ai.

Ish-lojtari i Real Madrid foli edhe për nënshkrimin e frustruar të Kylian Mbappe, i cili kur praktikisht u mbyll marrëveshja me presidentin Florentino Pérez, rinovoi me PSG-në deri në vitin 2025.

“Një gjë është se çfarë mund të mendohet nga jashtë për Mbappen, pa pasur informacion, por është e vështirë ta analizosh mirë. Dukej se gjithçka u bë por në fund nuk u realizua. Pavarësisht se sa i rendesishem je si lojtar, ti thuash jo  Real Madridi do të ketë një kosto dhe në të ardhmen do ta bëjë të vetën”, përfundoi ai.


Shtuar 6.06.2022 19:30

koment