Leao rinovon me Milanin deri në vitin 2028

Rafael Leao do të jetë pjesë e Milanit deri në vitin 2028.

Lajmi është bërë i ditur nga vetë klubi përmes një postimi në Tëitter.

“AC Milan është i kënaqur të njoftojë zgjatjen e kontratës së Rafael Aleksandre da Konseisao Leao deri më 30 qershor 2028. I mbërritur në verën e vitit 2019, Rafael grumbulloi 162 paraqitje, 41 gola dhe 29 asistime për kuqezinjtë dhe u vendos në kampionatin italian si “Lojtari më i mirë i Serie A” sezonin e kaluar.


Shtuar 2.06.2023 17:01