Laporta i ofron Messit kontratën e përjetshme: Argjentinasi po e mendon seriozisht

Pas një vere pasioni dhe valixhesh të paketuara,  Messi dukej vetëm duke pritur që sezoni aktual të mbaronte për të lëvizur diku tjetër.  Pastaj presidenca ndryshoi, Laporta u kthye , dhe Leo kuptoi se në Barcelonë , në fund të fundit, nuk është aq keq.

Pika themelore për Argjentinasin, sidoqoftë, është gjithmonë e njëjtë: të kesh garancinë që Barça do të jetë përsëri konkurruese sa më shpejt të jetë e mundur, duke pasur parasysh që Champions League , për shembull, nuk ka hyrë në bordin e buletinit që nga viti 2015. Presidenti e siguroi atë, megjithë problemet ekonomike të klubit, dhe sulmi ndaj Haaland është programi më bindës i programit.

Leo ka marrë këto ditë të fundit për të reflektuar, më në fund larg nga seria e pafund e angazhimeve në fushë. Sipas raporteve të As, rinovimi me Barça mund të vijë para fundit të sezonit dhe mund të përfundojë edhe pa praninë e agjentit , i cili nuk ka planifikuar udhëtime të ardhshme në Spanjë.

Projekti i Laporta është që t’i ofrojë Leos një pension vjetor, një kontratë që e lidh atë përgjithmonë me ngjyrat Blaugrana me pozicione menaxheriale në fund të karrierës së tij sportive. /albeu.com/ 

Shtuar 4.04.2021 01:04