Lampard një hap larg rikthimit në Premierligë

Sipas TodoFichajes, Frank Lampard do të ishte shumë afër rikthimit në Premierligë konkretisht te Norwich City. Kanarinët shkarkuan Daniel Farke pavarësisht se arritën një fitore si mysafir kundër Brentford në ditën e fundit dhe pozicioni në tabelë ishte vendimtar në vendim.

Nëse konfirmohet, Lampard do të kthehej në një stol pasi u largua nga Chelsea janarin e kaluar pas një krize rezultatesh dhe tani ai zbret në Carrow Road për të shpëtuar një ekip që zë zonën e kuqe të klasifikimit.

Marrëveshja është arritur, e ka mbetur vetëm disa detaje të vogla që nuk pritet ta shmangin zyraterizimin në orët në vijim. r.t/albeu.com


Shtuar 8.11.2021 16:00