Lampard mposht ish-skuadrën e tij dhe vazhdon garën për mbijetesë, Tottenham kap Championsi-in (VIDEO)

Një gol i Richarlison në pjesën e dytë i ka dhënë suksesin Evertonit ndaj një Chelsea të pamotivuar. Kjo ishte dhe një shenjë hakmarrje e Lampard ndaj Chelsea i cili u shkarkua nga klubi lodinez.

Everton sërish mbetet në vendin e 18, por me një ndeshje më pak se kundërshtarët.

Ndërkohë, fitore ka arritur edhe Tottenham që lufton për zonën Champions. Skuadra e Contes mposhti 3-1 në shtepi me golat e Kane dhe dy herë të Son, ndërsa golin e vetëm miqtë e realizuan me Iheanacho.

Tottenham ngjitet përkohësisht në vendine  e 4 me 61 pikë, 1 më shumë se Arsenali që luan pas pak në transfertë ndaj West Ham. /albeu.com/


Shtuar 1.05.2022 17:09