Lajme aspak të mira për Man City, ja sa do të mungojë Haaland

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, ka konfirmuar se sulmuesi Erling Haaland nuk do të luajë kundër Sevillas.

Norvegjezi nuk është rikuperuar ende nga dëmtimi.

Sulmuesi 22-vjeçar do të mungojë në ndeshjen e dytë radhazi. Më parë, ai nuk e ndihmoi City në një takim ndaj Leicester.

Haaland ka shënuar 22 gola dhe ka dhënë 3 asistime në 16 ndeshje këtë sezon.

Manchester City do të presë Sevillan të mërkurën në Champions në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve. /G.D albeu.com/


Shtuar 1.11.2022 17:20