Kupa e Afrikës: Nigeria fiton ndeshjen e parë ndaj Egjiptit (VIDEO)

Nigeria ka fituar 1-0 ndaj Egjiptit  në ndeshjen  e parë në fazën e grupeve të “Kupës së Afrikës”.

Golin e vetëm dhe të fitores për nigerianët e ka shënuar Kelechi Iheanacho, në minutën e 30-të, pas një asistimi nga Joe Aribo.

Egjipti në ndeshjen e ardhshme do të përballet me Guinea-Bissaun, teksa Nigeria me Sudanin. /albeu.com/


Shtuar 11.01.2022 20:00