Kukësi bën detyrën, triumfon dhe Kastrioti

Eshtë mbyllur dhe java e 7 e Abissnet Superiore. Kukësi ka fituar 2-0 në shtëpi ndaj Bylis me golat e Ferreira, dhe Taipi.

Verilindorët mbeten në vendin e 8 me 8 pikë, ndërsa Bylis renditet i 4 me 11 pikë.

Në ndeshjen tjetër Kastrioti mposhti 2-1 Teutën. Miqtë shënuan të parët me Karabecin, por golat e Karakaci dhe Morbeck i dhuruan suksesin vendasve.

Kastrioti ngjitet në vendine 7 me 9 pikë, ndërsa Teuta mbetet në fund me vetëm 4 pikë.

 Shiko golin e TeutesShiko golin e KastriotitShiko golin e 2 te Kastriotit.   Shiko golin e KukesitShiko golin e 2 te Kukesit/G.D albeu.com/


Shtuar 8.10.2022 17:17