Ku do të shkojë Dani Alves?

siç raporton portali brazilian UOL, Pumas po kërkon Dani Alves, të cilit kontrata me Barcelonën i ka përfunduar më 1 korrik dhe është bërë lojtar i lirë.

Anësori është i hapur për të dëgjuar propozimet dhe prioriteti i tij është të shtojë minuta me synimin për të luajtur në Botërorin e Katarit 2022.

Pak muaj më parë, Tigres kishte zënë zë por ardhja e tij nuk u bë e mundur.

Ku do të luajë Dani Alves?

Prioriteti numër një i mbrojtësit të djathtë është të luajë për të arritur në Kupën e Botës 2022 të Katarit me një shans, të paktën si pikë referimi për Kombëtaren e Brazilit.

Në orët e fundit ai ka publikuar në rrjetet e tij sociale një video ku ka paralajmëruar se është i gatshëm të luajë deri në moshën 50-vjeçare. /albeu.com/

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Daniel Alves (@danialves)

Shtuar 1.07.2022 20:16