Kroacia fiton në “frymën” e fundit dhe siguron kualifikimin (VIDEO)

Kroacia ka marrë një fitore shumë të rëndësishme pak më parë ndaj Rusisë.

Kroatët kanë dominuar totalisht ndeshjen por nuk kanë arritur dot të gjenin golin. Në minutën e 81′ me autogolin e Kudryashov duke mbyllur ndeshjen me rezultatin 1-0 . Tashmë kroatët ndodhen në vendin e parë me 23 pikë në grup duke siguruar kështu kualifikimin për fazën tjetër.

Rusia do të luaj në play-off pasi ndodhet në vendin e dytë në grup./h.ll/albeu.com


Shtuar 14.11.2021 16:55

Tags: ,