Kriza e Sampdorias, klubi në negociata me trajnerin e ri

Sampdoria është mposhtur në shtëpi kundër Lazios. Përmbledhur ndryshe 9 disfata këtë sezon në Serie A dhe është vetëm 5 pikë nga zona e kuqe .

Situata që po përjeton ‘Samp’ ka bërë që, sipas  Gialuca Di Marzio , drejtuesit po mendojnë të ndërpresin kontratën me Robert D’Aversa .

Siç thekson gazetari italian, Dejan Stankoviç , trajneri aktual i Yllit të Kuq , do të zgjidhej në vend të trajnerit gjerman.


 

 


Shtuar 5.12.2021 21:53