Korrespondenti i Goal zbulon marrëdhënien e prishur mes Tuchel dhe Lukakut

Korrespondenti i Goal ka folur për marrëdhënien mes Thomas Tuchel dhe Romelu Lukakut.

“Edhe para intervistës [Sky Sport Italia], kishte disa shenja se gjërat nuk po shkonin mirë, Lukaku nuk ishte i kënaqur me mënyrën se si u trajtua pas dëmtimit të tij.

Intervista u publikua rreth 2-3 javë pas regjistrimit. Problemi është se deri në atë kohë situata kishte ndryshuar. Lukaku nuk u lëndua më, u praktikua në lojë, shënoi gola.

Kritikat ndaj Chelsea dhe komente të tilla lajkatare për Interin në atë moment dukeshin ofenduese për londinezët dhe marrëdhëniet mes Lukakut dhe tifozëve u acaruan.

Dhe kishte një tjetër incident që nuk dihej. Dikush më tha se Lukaku po shikonte ndeshjen e Tottenham në Premier League me Tuchel, dhe Thomas i tregoi Antonio Contes: “Ja babai yt”. Ishte një shaka, por Lukaku nuk i pëlqeu”, tha Nizaar Kinsella për The Italian Football Podcast. /albeu.com/

Shtuar 29.06.2022 22:09