Kontratë të re dhe rritje page, Reali blindon yllin e ri

Andriy Lunin ka shkëlqyer këtë edicion me fanellën e Real Madridit.

Sipas Relevo, Andriy Lunin tani ka rënë dakord verbalisht të nënshkruajë një kontratë të re dhe të qëndrojë me Real Madrid përtej këtij sezoni.

Portieri ukrainas ka vendosur të pranojë ofertën e Los Blancos për një kontratë të re pesëvjeçare që do të zgjasë të paktën deri në vitin 2029. Kjo do të zyrtarizohet pasi të jenë përfunduar detajet përfundimtare dhe nënshkrimi i tij.

Lunin do të marrë gjithashtu një rritje të konsiderueshme page për paraqitjet e tij mbresëlënëse në portë në mungesë të Thibaut Courtois.

Hierarkia e Real Madridit është shumë e kënaqur me paraqitjet e 25-vjeçarit këtë sezon. Ata donin të binin dakord për një marrëveshje të re për të hequr interesin nga klubet e tjera.

Lunin ka pranuar të konkurrojë për pozitën e portierit me Courtois në vazhdim. Ai e di që belgu ka gjasa të startojë në finalen e Ligës së Kampionëve para tij, por është i përgatitur për sfidën që ka përpara.

Ai e kupton se Real Madrid ka shumë konkurrencë për të luajtur përpara. Kjo përfshin Superkupën e Spanjës dhe Kupën e re të Botës për Klube dhe ka besim se do të ketë shanse pavarësisht nga pranisë së Courtois.

Lunin ka bërë 30 paraqitje në të gjitha garat për Los Blancos këtë sezon, duke mbajtur 12 portën e paprekur. /Telegrafi/


Shtuar 13.05.2024 16:02