Klubi i njohur italian merr goditjen e rëndë, nga Serie B shkon në D

Skuadra e njohur italiane Chievo Verona po përjeton një nga periudhat më të vështira në historinë e saj.

Shkaku i problemeve financiare, klubi nuk ka arritur të regjistrohet në Serie B.

Pas kalimi të afatit për regjistrim, Chievo do të detyrohet të garojë në Serie D.

Kujtojmë se edicionin e kaluar, Chievo luajti në Serie B dhe përfundoi në vendin e 8-të.


Shtuar 22.08.2021 16:35