Klubi gjerman kërkon 60 milionë euro, Barcelona në ndjekje të spanjollit

Dani Olmo është një objektiv i Barcelonës për merkaton e verës.

Sulmuesi 25-vjeçar është pjesë e Leipzig ku ka një kontratë të vlefshme deri në verën e vitit 2027.

Dhe pse klauzola e largimit vlerësohet 60 milionë euro, klubi katalanas mund të arrijë një akord me më pak para.

Shkak për këtë bëhet dhe dëshira e Olmos, që kërkon të lëtë klubin gjerman.

Interes për lojtarin e kombëtares spanjolle kanë shprehur po ashtu klube të tjera nga Spanja dhe Anglia.

Vlen këtu të përmendet Arsenal, Atletico Madrid dhe Manchester City.


Shtuar 18.04.2024 19:39