Klopp, për VAR-in: Nuk e di çfarë problemi keni me mua, seriozisht

Jürgen Klopp nuk është aspak i kënaqur me ecurinë e arbitrazhit të ndeshjes që luajti Liverpool kundër Tottenhamit. Tekniku i të ‘kuqve’ beson se në vendime ka pasur një shirit matës të ndryshëm. Ai fokusohet, mbi të gjitha, në një rast, atë të goditjes së Harry Kane ndaj Robertsonit, e cila u sanksionua ‘vetëm’ me të verdhën kur një e ngjashme nga vetë Robertson tek Emerson Royal ishte i kuq.

Kur u pyet nëse ndëshkimi i Kane duhet të ishte më i fortë, Klopp tha: “Sigurisht. Ne mund t’i japim Robb një karton të kuq, nuk ishte gjëja më e zgjuar që ai ka bërë ndonjëherë. Por gjëja e Kane, është një karton i kuq. Pra, ne kemi një karton të kuq dhe VAR të ulur atje. Shikoni përsëri lojën e Robbo. Mirë, për këtë është ai atje. Por çfarë bëri ai në situatën e Kane?

Këmbëngul, ne mund të pranojmë përjashtimin e Robertson. Është prova që VAR ishte atje sot sepse më parë menduam se ai mund të ishte në zyrën e tij. Harry Kane duhet të kishte parë një karton të kuq dhe nuk e bëri, shikoje. I kuq,  100 për qind absolutisht e qartë. Unë vërtet nuk e kuptoj se çfarë nuk shkon me mua, seriozisht,” përfundon Klopp. /albeu.com


Shtuar 20.12.2021 10:28