Klopp ka gjetur një lojtar të ri për Liverpoolin, kushton 100 milionë euro

Mesfushori Jude Bellingham, i cili është në pronësi të Borussia Dortmund, është një objektiv transferimi i trajnerit të Liverpool-it, Jurgen Klopp. Këtë e bën të ditur gazetari Daniel Victor përmes rrjeteve sociale.

Trajneri gjerman ka porositur tashmë të nënshkruajë me një anglez premtues. Klopp beson se Liverpool duhet të shpenzojë 100 milionë euro për të. Trajneri e sheh Bellinghamin si një alternativë të  Jordan Henderson.

Jude luajti 43 ndeshje për Borussian sezonin e kaluar, duke shënuar gjashtë gola dhe 13 asistime. /albeu.com/

Jude Bellingham: England call-up for Borussia Dortmund player in doubt due  to coronavirus restrictions | Football News | Sky Sports


Shtuar 29.06.2022 16:09