Këto janë skuadrat që siguruan kualifikimin në Europa League (FOTO LAJM)

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e javës së 6 dhe të fundit të fazës së grupeve në Europa League, ku tani janë konfirmuar skuadrat që kanë prekur eliminatoret.

Ky sezon rezulton të jetë më interesant, pasi që pjesë e fazës së eliminatoreve në këtë garë Barcelona, Borussia Dortmund e Porto.

Së bashku me këto tri skuadra, pjesë e eliminatoreve janë edhe skuadrat e tjera si Atalanta, Real Betis, Braga, Dinamo Zagreb, Lazio, RB Leipzig, Napoli, Olympiacos, Rangers, Real Sociedad, Sevilla, Sheriff Tiraspol dhe Zenit St. Petersburg.

Më poshtë i gjeni skuadrat të cilat kompletojnë fazën e eliminatoreve në Europa League. /albeu.com/

Image


Shtuar 9.12.2021 23:26