Këto janë fjalët e para të Eric Garcias si lojtar i Barcelonës

Eric Garcia ka folur pas prezantimit të tij si futbollist i ri i “Blaugranëve”.

 

Garcia në një intervistë për “Barça TV” tha:

“Jam shumë i lumtur që jam këtu, ëndrra ime është realizuar për të luajtur në këtë klub, shpresoj që të arrijmë gjëra të mëdha sezonin e ardhshëm”, tha ai.

“Kam kaluar një periudhë të shkëlqyeshme në Manchester City, i jam mirënjohës Pep Guardiolës dhe gjithë stafit të Cityt, që më lejuan të kthehem këtu”, shtoi ai.

“Unë do të përpiqem ta ndihmoj ekipin sa më shumë që të jetë e mundur, që të fitoj sa më shumë trofe dhe ti festojmë me tifozët”, përfundoi Garcia.

20-vjeçari erdhi në “Camp Nou” si futbollist i lirë, dhe ka nënshkruar kontratë të vlefshme deri në vitin 2025.


Shtuar 1.06.2021 16:07