Kërcënohet rëndë në një lokal Mike Tyson, reagimi i boksierit legjendar bëhet viral (VIDEO)

Mike Tyson mbeti njeriu më i qetë në dhomë pasi një fans i çmendur nxori armën gjatë një eventi të komedisë së Hollivudit.

“Iron” Mike, 55 vjeç, ishte duke u argëtuar në një mbrëmje me miqtë kur gjërat u përkeqësuan në një bar të mbushur plot me klientë.

Videoja e mëposhtme është publikuar edhe nga “The SUN” ku duket qartë Tyson nën kërcënimin e armës.

Tyson dhe një numër i shoqëruesve të tij ishin të pranishëm në event, me ish-kampionin e peshave të rënda ulur përpara.

Por në një video tronditëse të siguruar nga “TMZ”, një pjesëtar i rastësishëm i audiencës shihet duke iu afruar Tyson dhe thuhet se ai i kërkon një ndeshje.

Dëshmitarët raportojnë se personi tha se donte të ‘përmirësonte statusin e tij’ duke sfiduar kampionin, i cili regjistroi 44 nokaut gjatë karrierës së tij të suksesshme.

Tyson mbeti i qetë dhe i mbledhur gjatë gjithë kohës, edhe pse gjërat u përshkallëzuan më tej.

Pasi iu kërkua të linte Tyson vetëm nga koncerti MC, fansi thuhet se kërcënoi të qëllonte dhe nxorri një armë nga brezi i tij.

Dëgjohet MC duke bërtitur: “Çfarë dreqin po bën? Hiq qafe nga këtu. Unë nuk po luaj me ty, largohu nga këtu.”

Të tjerët  u futën poshtë tavolinave ndërsa arma ishte jashtë brezit, por Tyson refuzoi të merrej me konfrontim dhe vazhdoi të qëndronte i qetë në tryezën e tij.

Arma nuk u shkrep kurrë dhe personi u kthye në bisedë me legjendën e boksit, i cili e dëgjoi atë pavarësisht kaosit të shpalosur.

Dhe në një kthesë të çuditshme, pasi shkëmbyen fjalë, dyshja u përqafuan përpara se burri të largohej pa incidente të mëtejshme.

“TMZ” raporton se LAPD nuk u thirr kurrë për incidentin dhe Tyson u largua i sigurt me miqtë e tij menjëherë pas burrit./ h.ll/albeu.com

Shtuar 24.03.2022 10:00