Kategoria e Parë/ Mësoni sfidat interesante të javës së 19-të

Sot me fillim nga ora 13:30 do të luhen 5 sfidat e javës së 19 të Kategorisë së Parë.

Në Play-Off-in e Grupit A, do të zhvillohet supersfida Korabi-Dinamo e cila është e vlefshme edhe për fatet e ngjitjes në elitë sezonin e ardhshëm, ku nga njëra-tjetra i ndajnë vetëm 1 pikë. Takimi tjetër është ajo mes Vorës dhe Burrelit e cila do të luhet në Kompleksin “Internacional” në Pezë-Helmes.

Në zonën Play-Out të Grupit A, do të luhet Oriku-Besëlidhja dhe Veleçiku-Partizani B. Ndërsa në zonën Play-Out të Grupit B, do të zhvillohet vetëm një ndeshje, ajo mes Elbasanit dhe Lushnjes.

PLAY-OFF, GRUPI A –

Shtuar 10.04.2021 09:43