“Katar 2022”, sot përballje interesante (FOTO LAJM)

Sot do të ketë disa ndeshje interesante për kualifikueset Katar 2022.

Ndeshje interesante pritet të jetë ajo me Hollandës dhe Turqisë.

Franca si kampion i botës në fuqi pret Finlandën në “Groupama Stadium”.

Tre gjelat vijnë pas dy barazimeve me Bosnjën dhe Ukrainën, derisa kryesojnë në Grupin D me 9 pikë, kurse Finlanda është e dyta me 5 pikë.

Takimi i vetëm i ditës që luhet nga ora 18:00 është mes Azerbaijxhanit dhe Portugalisë.

Portugalia është pa Ronaldon në këtë ndeshje, pasi me kartonin e verdhë ndaj Irlandës është suspenduar për këtë përballje.

Vendasit janë të fundit në grup me 1 pikë, kurse mi në vendin e dytë me 10 pikë.

Ndeshjet tjera të ditës që luhen në orën 20:45 i gjeni më poshtë:


Shtuar 7.09.2021 09:24