“Karriera te Lazio ka qenë e rëndësishme”, Simone Inzaghi: Falenderoj Igli Taren dhe presidentin Lotito

Simone Inzaghi fitoi titullin kampion me Interin, duke u dhënë këtyre të fundit yllin e dytë.

“A je trajner i madh”, është pyetja që i është përgjigjur vetë tekniku italian, i cilu u vlerësua me çmimin “Bulgarelli” gjatë orëve të fundit.

Inzaghi kujton momentet kur ishte te Lazio, duke i cilësuar ato mjaft të rëndëishme duke falenderuar edhe ish-drejtorin sportiv, Igli Taren dhe presidentin Claudio Lotiton.

“Ka qenë një rrugëm i gjatë që filloi shumë kohë më parë. Unë pata fatin të vij te Interi, por edhe ajo pjesë e karrierës te Lazio ka qenë shumë e rëndësishme.

Falenderoj Lotiton dhe Taren që më dhanë një mundësi të madhe.

Sacchi dhe Capello kanë qenë gjithashtu dy mësues të mëdhenj për mua, marr shembuj nga trajnerë që kanë fituar shumë, ata janë modele të rëndësishme për ne trajnerët”, është shprehur Simone Inzaghi.


Shtuar 6.05.2024 20:23