Kaosi në Juventus – Salernitana: VAR nuk kishte pamje të Candrevas

Gjyqtarët e caktuar në VAR për ndeshjen mes Juventusit dhe Salernatinas, të cilët vlerësuan si të parregullt golin e Milik për shkak të pozicionit të Bonuccit, që do t’i jepte 3 pikët vendasve, “harruan” pozicionin e Candrevas sepse imazhet e kamerës që përfshinin edhe anësorin nuk ishin në dizpozicon të VAR.

Ky është shpjegimi që ka dhënë shoqata italiane e arbitrave për rastin e bujshëm në “Allianz Stadium”.

Më këtë shënim, Haga tha se ishte i bindur se e kishte sqaruar episodin./albeu.com