Kanë para, por nuk kanë njeri t’i menaxhojë: Newcastle pas “Monchi-t të Premier League”

Newcastle ka shumë miliona për të investuar. Problemi është se nuk ka gjetur njeri që t’i menaxhojë. Prej kohësh kërkon një drejtor sportiv , por nuk e ka gjetur çelësin.

Ai u përpoq të bindte Overmars, por ai u vendos në Ajax. Edhe Michael Emenalo doli nga lista dhe tashmë, sipas ‘The Athletic’, ai lançohet nga një tjetër arkitekt i njohur. Këtë herë është Dan Ashworth, drejtor sportiv i Brighton, ekipi zbulues i Premier League. Mësohet se ata kanë leje për të negociuar për ‘Monchi’ të kampionatit britanik.

Ndërkohë, ata kanë punësuar Nick Hammond, ish-drejtues i Reading, West Brom dhe Celtic, si konsulent . Shmangia e zbritjes është thelbësore, por ata kanë nevojë për një drejtor sportiv që të marrë përsipër ekipin përpara se të hapet merkatoja e dimrit. /albeu.com