“Kam një çip në kraharor, kur rriten rrahjet e zemrës njoftohet mjeku”

Ish-sulmuesi i Barcelonës dhe Manchester City, Sergio Aguero ka ofruar një pasqyrë të fundit të karrierës së tij, e cila e pa lojtarin të tërhiqej për shkak të një aritmie kardiake, dhe pranoi se tani ka një çip në zemër.

Aguero iu bashkua Barcelonës në verën e vitit 2021, argjentinasi ishte në gjendje të bënte vetëm gjashtë paraqitje për klubin Camp Nou dhe duhej të largohej kundër Alaves në nëntor pasi u ankua për dhimbje gjoksi, që ishte ndeshja e tij e fundit në futbolli.

“Unë kam një çip këtu në gjoks,” shpjegoi Aguero në kanalin e tij Twitch.

“Unë kam një çip, se kisha menduar kurrë këtë. Dhe nëse zemra më shpejton, njoftohet mjeku.”

Duke parë mbrapa ngjarjet që përfundimisht çuan në pensionimin e tij, Aguero ishte në gjendje të buzëqeshte pavarësisht nga numri emocional që ngjarjet morën mbi të.

“E dija një javë apo 10 ditë më parë, ata më kishin paralajmëruar se ndoshta do të më duhej të tërhiqesha”, tha Aguero.

“Kur më thanë se ishte fundi, shkova në Abu Dhabi që të shpërqendroja pak dhe në momentin që erdhi dita e lamtumirës isha i qetë”.

“Unë isha me presidentin e Barcelonës Joan Laporta para se të nisesha për konferencën për shtyp dhe kur pashë shkallët me karrigen time atje, u preka dhe fillova të qaja. Më duhej të dilja dhe nuk doja sepse ishte e vështirë për mua.

“Nuk doja që ata të më shihnin duke qarë dhe Laporta më tha se duhej të dilja dhe të flisja, fillova të mendoj se isha i qetë dhe kështu u ndjeva i relaksuar”.

Edhe pse sulmuesi pranoi në momentin e incidentit se nuk ishte në gjendje të mirë.

“Para se të shpallja pensionin tim, kalova një kohë të tmerrshme gjatë 15 ditëve të para”, vazhdoi Aguero.

“Kur ndodhi, mendova se nuk ishte asgjë dhe se do të ishte mirë. Por kur arrita në spital dhe më lanë në një dhomë të vogël vetëm me një tufë monitorësh rreth meje, kuptova se diçka nuk shkonte.

“Dhe pas dy ditësh në spital, fillova të nervozohem. Kur futesh në një dhomë të çuditshme private me monitorë, kupton se gjërat nuk po shkojnë siç duhet.”/ h.ll/albeu.com


Shtuar 8.02.2022 09:14