“Kam humbur, por ende nuk do ta paguaj”, Scezney ka folur për bastin me Messin

Argjentina mundi Poloninë në fazën e grupeve të Kupës së Botës (2:0). Gjatë ndeshjes, pati një episod të diskutueshëm: në minutën e 35-të, gjyqtari kryesor Danny Makkeli, pasi shikoi një ripërsëritje video, akordoi një goditje dënimi për goditjen e Wojciech Szczesny Lionel Messit në fytyrë me buzë të dorës si rezultat i një luftë për topin në ajër.

Shumë tifozë dhe ekspertë e konsideruan vendimin në favor të kombëtares së Argjentinës shumë të diskutueshëm dhe Schezney tha pas fishkëllimës së fundit se ai e kishte humbur bastin ndaj Messit pas një penalltie, por nuk donte ta paguante.

“Ne folëm derisa po merrej vendimi për penalltinë dhe i thashë Messit se kam vënë bast 100 euro që ai nuk do të akordohej. Kështu që e humba bastin”.

“Nuk e di nëse kjo lejohet në Kupën e Botës. Ndoshta do të gjobihem për këtë, por për mua nuk ka rëndësi”, ka thënë me shaka portieri i Juventusit dhe i kombëtares polake.

“Nuk do ta paguaja gjithsesi: çfarë i intereson atij 100 euro”.

Si rezultat, Wojciech Szczesny priti një goditje prej 11 metrash nga Lionel Messi dhe Polonia arriti në play-off të turneut për herë të parë që nga viti 1986. /G.D albeu.com/


Shtuar 1.12.2022 09:58

Tags: ,