Kalendari i sezonit të ri në La Liga, nis më 13 Gusht, ja data e El Clasicos

Edhe pse jemi në kulmin e Kampionatit Europian, tifozët nuk harrojnë dhe mezi po presin të nisin kampionatet elitare të Europës.

Do të jenë Franca, Gjermania dhe Spanja që do të nisin më shpejt dhe sot u zbardh kalendari i plotë i kampionatit spanjoll i cili nis më 13 Gusht për të përfunduar më 22 Maj të vitit 2022.

Java e parë e La Liga-s do të luhet në tre ditë dhe starti është 13 Gushti teksa edhe më 14 dhe 15 do të jenë ndeshjet e ndarja në orare të ndryshme për shkak të drejtave televizive.

Video/ Tifozja feston fitoren e Zvicrës me flamurin kuqezi në Bern, policia e “thumbon”: Ke marrë të gabuarin
Kampionët e Spanjës në fuqi, Atletico Madrid do ta nisë sezonin e ri në transfertën ndaj Celta Vigos ndërsa rivalët e Real Madrid do të jenë edhe ata jashtë në fushën e Alaves.

Start pak delikat për Barcelonën që do ta nisë menjëherë fort ndaj Sociedad në “Camp Nou” dhe sipas autoriteteve spanjolle stadiumet do të lejohen të paktën në 75% të kapacitetit që të jenë me tifozë.

Java e plotë e parë e Kampionatit Spanjoll:

Deportivo Alavés – Real Madrid

Barcelona – Real Sociedad

Celta de Vigo – Atlético

Mallorca – Real Betis

Cádiz – Levante

Osasuna – Espanyol

Sevilla – Rayo Vallecano

Valencia – Getafe

Villarreal – Granada

Elche – Athletic Club

Ndërkohë kalendari zbardhi edhe ndeshjet e plota ku gjithmonë El Clasico zë vend të veçantë dhe dueli i parë do të jetë Barcelona-Real Madrid në “Camp Nou” më 24 Tetor në javën e 10-të ndërsa e dyta më 20 mars në javën e 29-të.


Shtuar 1.07.2021 10:11