Ka detaje të reja në historinë e vëllezërve Pogba: Rezulton se Paul i ka paguar tashmë zhvatësit 100 mijë euro. A e shau vërtet Mbappen?

Mesfushori u përpoq të fitonte kohë dhe të shmangte publicitetin.

Në fillim të kësaj jave, historia e konfliktit midis vëllezërve Pogba filloi të zhvillohet në mënyrë aktive.

RMC Sport pretendon se futbollisti i Juventusit iu nënshtrua shantazheve dhe dorëzoi 100 mijë euro për heshtje, por vëllai i tij kërkon 13 milionë.

Vëllai Pogba do të vazhdojë karrierën e tij në Francë

Vëllai Pogba do të vazhdojë karrierën e tij në Francë

Sipas burimit, Pogba ka paguar zhvatësit e tij për të blerë kohë, për të shmangur zhurmën mediatike dhe për të kënaqur të vëllanë dhe shantazhuesit e tjerë, megjithëse ata vazhdojnë të kërkojnë 13 milionë euro për garantimin e sigurisë së tij prej vitesh.

Për momentin, prokuroria e Parisit ka nisur hetimet paraprake, por në ditët në vijim mund t’ia kalojë çështjen një gjyqtari hetues. Matias Pogba siguroi përmes rrjeteve të tij sociale se së shpejti do të publikonte një sërë informacionesh që mund të cenonin imazhin dhe autoritetin e vëllait të tij, me të cilin marrëdhëniet nisën të përkeqësoheshin seriozisht si pasojë e kërcënimeve të marra nga mesfushori, shkruan albeu.com.

Në një ankesë të paraqitur nga avokatët e Paul Pogba, ata thanë se lojtari nuk iu drejtua shërbimeve të një magjistari për të lënduar dhe dëmtuar shokun e tij të skuadrës Kylian Mbappe.

Mbappe, nga ana tjetër, është gjithashtu i shqetësuar për të folur për dëshirën e Paul Pogba për ta mallkuar atë. Disa lojtarë francezë dhe një anëtar i stafit stërvitor kanë telefonuar Mbappe për të diskutuar situatën. Në ekip, tema e një mallkimi të mundshëm u diskutua edhe para se informacioni të hynte në shtyp.

Sipas L’Equipe, vetë Pogba, i cili në atë kohë luante për Manchester United, për disa arsye nuk kontaktoi me sulmuesin e PSG-së për t’i treguar atij versionin e tij të ngjarjeve.

Mbappe po monitoron situatën dhe mund të marrë masa nëse ka prova të forta se Pogba me të vërtetë po përpiqej ta mallkonte. /albeu.com/

Frikacak, tradhtar, hipokrit”. Vëllai zhvat 13 milionë euro nga Pogba - njerëz të armatosur të lidhur, akuzon Mbappe për një mallkim shamanik - Fushë futbolli - Blogs - BY.Tribuna.com

Shtuar 30.08.2022 17:38

Tags: , ,