Juventusi vihet pas David De Gea

 

David de Gea mund të ndryshojë skenën verën e ardhshme dhe ardhja e Jan Oblak do ta privojë atë nga roli i tij brenda ekipit.

Juventusi, nga ana e tij, ka kohë që siguruar ardhjen e një portieri të ri dhe kjo për shkak se Szczesny nuk është i përshtatshëm për një “Zonjë të Vjetër” që pretendon shumë.

Me një kontratë në fuqi deri në qershor 2023, reprezentuesi spanjoll do të jetë i lirë të zgjedhë një destinacion të ri nga janari dhe torinezët tashmë kanë aplikuar si kandidati kryesor për të marrë shërbimet e tij.

De Gea, nga ana e tij, ka një propozim tjetër nga Premier League, por ideja për të provuar në Serie A do të ishte pjesë e planeve të tij./albeu.com

Shtuar 27.09.2022 08:15