Juventus zgjodhi Milik në vend të Depay

Juventus nënshkruan me Arkadiusz Milik

Më herët u raportua se klubi torinez ra dakord me Marsejën për të marrë në huazim lojtarin polak.

Sipas Gianluca Di Marzio, drejtuesit e Juves bënë një zgjedhje në favor të Milik. Tani klubi italian duhet të bjerë dakord për kushtet e kontratës me agjentët e lojtarit.

Shuma e shpërblimit të sulmuesit në rast të një transferimi të plotë do të jetë 8 milionë euro.

Milik iu bashkua Marsejës në janar 2021. Në 55 ndeshje për ekipin francez, ai shënoi 30 gola dhe bëri 3 asistime. /albeu.com/

Shtuar 23.08.2022 19:35

Tags: