Juventus – Benevento, formacionet zyrtare

Juventusi pret sot në shtëpi Benneventon për ndeshjne vlefshme për javën e 28 të Serie A

“Bianconerët” kanë disa mungesa të mëdha, por tani ata janë të fokusuar që t’ja rrëmbejnë titullin Interit nga duart, pas daljes nga Liga e Kampionëve.

Sandro, Cuadrado, Demiral, Dybala dhe Ramsey nuk do jenë të gatshëm për këtë sfidë.

Iago Falque dhe Kamil Glik nuk janë të gatshëm për Beneventon.

Juventusi qëndron në vendin e tretë me 55 pikë, ndërsa Benevento në vendin e 16-të me 26 pikë.

Formacionet zyrtare:

Juventus: Szczesny, Bernardeschi, De Ligt, Bonucci, Danilo, Chiesa, Rabiot, Arthur, Kulusevski, Morata, Ronaldo.

Bennevento:Montipo, Foulon, Tuia, Caldirola, Barba, Improta, Viol, Hetemaj, Ionita, Lapadula, Gaich


Shtuar 21.03.2021 14:10