Jurgon Klopp kërkon yllin e Borussia Dortmund, jo Bellingham

Liverpooli po udhëheq garën për nënshkrimin e yllit të Borussia Dortmundit , Youssoufa Moukoko , përpara Barcelonës , Real Madridit dhe PSG -së, pasi sulmuesi 17-vjeçar do të jetë lojtari i lirë verën e ardhshme, shkruan British Daily Poste.

Perla e re e Dortmund nuk po rinovon dhe gjithnjë e më shumë ekipe të mëdha po interesohen për shërbimet e tij.

Sulmuesi këtë sezon po fiton më shumë hapsira dhe po tregon gjithjë e më shumë nga talenti i tij./albeu.com

 

 


Shtuar 24.10.2022 17:16