Jo vetëm Calhanoglu tek Interi; ja top-goditjet e tjera falas të Marotta (FOTO LAJM)

Afër ekzaminimeve mjekësore me Interin, mesfushori turk është vetëm goditja e fundit me parametra zero (falas) nga Beppe Marotta. Kjo nuk është asgjë e re për CEO e zikaltërve, i cili, që nga koha e Juventusit kishte transferuar falas disa emra të mëdhenj. A i mbani mend të gjithë? Këtu janë goditjet e shkëlqyera të Marotta, para Calhanoglu.


LUCA TONI (Juventus, 2010-2011)


ANDREA PIRLO (Juventus, 2011-2012)

Në të njëjtën seancë merkatoje, Michele Pazienza dhe Reto Ziegler, gjithashtu arritën falas te Juve.


PAUL POGBA (Juventus, 2012-2013)

Atë verë mbërritën si transferim falas të Marotta lojtarë si Lucio dhe Nicolas Anelka.

FERNANDO LLORENTE (Juventus, 2013-2014)

KINGSLEY COMAN (Juventus, 2014-2015)


SAMI KHEDIRA (Juventus 2015-2016)

Atë seancë merkatoje, Marotta regjistroi edhe dy marrëveshje të tjera me parametër zero: Neto dhe Alberto Cerri.


DANI ALVES (Juventus, 2016-2017)


EMRE CAN (Juventus, 2018-2019)


DIEGO GODIN (Inter, 2019-2020)


ALEXIS SANCHEZ (Inter, 2019-2020)


Shtuar 22.06.2021 17:51